ROBOTY KOSZĄCE 

Dzięki robotom koszącym czas przeznaczony na koszenie można wykorzystać na odpoczynek, relaks, lub spotkania towarzyskie.

 1. Mając na trawniku robota koszącego,
  trawnik zawsze jest tej samej wysokości.
 2. Nie ma sytuacji, że jeśli w weekend pada, to trawnik jest koszony raz na dwa tygodnie – robot pracuje również w deszczu.
 3. Trawa jest gęściejsza, bo częste koszenie
  powoduje lepsze krzewienie roślin.
 4. Nie trzeba się bać, że ciągle „coś” nam jeździ po trawniku. Robota można zaprogramować tak, żeby nie kosił, wtedy kiedy np. dzieci bawią się na trawniku,
  czy w sobotę siadamy do rodzinnego grilla.
 5. Robot koszący nie jest groźny ani dla ludzi, ani dla domowych zwierząt. Traktuje je jak przeszkody – miękko się od nich odbijając.
 6. Jeśli na trawniku pracuje robot, nie mamy kłopotów ze skoszoną trawą, która pozostaje po innych kosiarkach. Nie trzeba niczego pakować w worki i natychmiast wywozić, żeby nie zaczęło gnić.
Ostatnia kwestia to cena. Roboty koszące na małe powierzchnie – ok. 300 m² – kosztują podobnie jak spalinowa kosiarka z napędem. Maszyny na powierzchnie rzędu 1500 m² mają cenę porównywalną z ceną dobrej jakości koszącego samobieżnego traktorka.
Oczywiście wybór zawsze należy do Inwestora – my możemy tylko pomóc. Pracującego robota koszącego można obejrzeć w naszym ogrodzie i porównać trawnik koszony przez niego, z tym koszonym tradycyjnie (ale też systematycznie raz w tygodniu☺).
Adres

27-650 Samborzec
Gorzyczany 61